مواد اولیه شیمیایی

 
 
 
 
 
 
 

مشاوره رایگان در تمام مراحل خرید و فروش با شما همراه هستیم .

مهترین هدف برای این مجموعه به ارمقان اوردم شرایط همکاری ایده ال برای مشتریان شرکت ها و بازرگانان جهت مشاوره و دریافت بروز ترین اطلاعات از محصولات و قیمت های پیش نهادی با توجه به معیارهای مورد نظر مشتریان می باشد.
همچنین شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره در خصوص خرید مواد شیمیایی صنعتی و هم‌چنین اطلاع از آخرین قیمت‌های فروش و خرید مواد اولیه شیمیایی با مشاوران ما در ارتباط باشید.
Polyvinyl_Alcohol_Structural_Formula_V1.svg

پلی وینیل الکل


پلی وینیل الکل خالص (PVOH or PVA) یک فرمول آرمانی به صورت CH2CH(OH)]n] دارد و از یک خاصیت بسیار جذاب برخوردار است و آن، قابلیت تجزیه بیولوژیکی است. یک پلیمر سنتزی محلول در آب و بصورت پودر سفید رنگ و بدون بو، و برای حمل با دست ایمن و دوستدار محیط می باشد. که در دمای °۲۳۰ سانتیگراد تجزیه میشود. مونومرهای وینیل الکل ضعیف هستند و PVOH از جایگزینی گروه استات در وینیل استات با گروههای هیدروکسیل تهیه می شود.

tio2 ce

دی اکسید تیتانیم


دی اکسید تیتانیم (Titanium Dioxide) یا تیتانیا با فرمول TiO2 دارای وزن مخصوص 4.2-3.9، نقطه ذوب 1854 درجه سانتی گرادو سختی 6.5-5.5 است. دی اکسید تیتانیم در آب و اسیدهای آلی و محلول های رقیق قلیایی حل نمی شود اما در اسید سولفوریک گرم و HF حل می شود. دی اکسید تیتانیم در سه شکل ساختمانی آناتاز (تتراگونال)، روتیل (مکعبی) و بروکیت (ارتورمبیک) قابل متبلور شدن می باشد.
دی اکسید تیتانیم به صورت سنگ های ایلمینیت (FeTiO3)، پروسکایت (CaTiO3) و تیتانیت ایلمینوروتیل و به صورت نادرتر به شکل روتیل در منابع معدنی یافت می شود.

Chromic-Acid2

کرومیک اسید


کرومیک اسید به شکل پرک قرمز رنگ بوده و جاذب رطوبت و محلول در آب که به عنوان یک اکسید کننده قوی و خورنده به شمار می رود. اسید کرومیک به صورت ترکیبی از اسید سولفوریک و دی کرومات شناخته می شود و ممکن است حاوی تری اکسید کروم جامد نیز باشد. اسید کرومیک در محلول سولفوریک اسید و استون به عنوان واکنشگر جونز معروف است. در این واکنش الکل های نوع اول و دوم اکسید شده و به کربوکسیلیک اسیدها و کتون ها تبدیل می شوند که این تبدیل همراه با تغییر رنگ از نارنجی تا آبی سبز می باشد. معرف کولینز نیز یک افزودنی از کروم تری اکسید و پیریدین در دی کلرومتان است که برای اکسیداسیون الکل ها به آلدهیدها استفاده می شود.

Butyl_acrylate_200.svg

بوتيل اكريلات


بوتيل اكريلات به انگلیسی Butyl acrylate با فرمول شیمیایی C7H12O2 یک مونومر اکریلیکی است که به صورت مایعی شفاف است. از جمله خواص بوتيل اكريلات مقاومت در برابر شکست و الاستیسیته بالای آن می باشد و مایع بی رنگ روشن با بوی مشخص تیزمی باشد و به مقدار کمی در آب قابل حل و کمی چگال تر از آب است، نقطه اشتعال بوتيل اكريلات 105 درجه فارنهایت است و تراکم آن 7.5 £ / گالن است .

1200px-Acrylic_acid_synthesis_from_acethylene1

اکریلیک اسید


اکریلیک اسید (به انگلیسی: Acrylic acid) یک ترکیب شیمیایی است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ ويا متمايل به آبي است. آكلريك اسيد شامل كربومر هاي بدون بنزن(كارباپول) ميباشد كه معمولاً در صنايع توليد انواع ژل‌ها استفاده ميشود معروفترين كربومر نوع 699 و344 ميباشد و معمولاً براي پايداري از مونو اتيلن گليكول كه ماده اوليه ضد يخ نيز ميباشد به مقدار 5 درصد استفاده ميشود.

Methyl methacrylate

متیل متا اکریلات


متیل متا اکریلات Methyl Methacrylate یک مونومر بی رنگ و قابل اشتعال از استرمتا اکریلیک اسید می باشد که به طور عمده در تولید پلی متیل متا اکریلات PMMA کاربرد دارد. این مونومر را به اختصار MMA می نامند. در بسیاری از فرآیندهای پلیمریزاسیون رادیکال آزاد و امولسیونی متیل متا آکریلات به عنوان یک مونومر اصلی جهت تولید رزین ها کاربرد دارد.

veova 10

وِئوا 10


وینیل نئودکانوئیک ( وِئوا 10 نام تجاری) یک مونومر وینیل است که تقریباً در ترکیب با سایر مونومرها برای ایجاد مشبک یا پلیمرهای امولسیون مورد استفاده قرار می گیرد. نام تجاری مخفف وینیل استر ورساتیک اسید با عدد 10 به معنی 10 کربن موجود در مولکول است. دارای دمای انتقال شیشه متوسط تا پایین -3 درجه سانتی گراد است. از نظر شیمیایی ، ترکیبی از استرهای ایزومریک وینیل اسید نئودکانوئیک است .

Monopropylene-Glycol

مونو پروپیلن گلیکول


مونو پروپیلن گلیکول مایعی بی رنگ و بی بو وشیرین می باشد که در آب حل می شود. مونو پروپیلن گلیکول در دسته بندی امولسیون ها قرار می گیرد.از مشتقات پروپیلن اکساید است که در یک پروسه دو مرحله‌ای به‌دست می‌آید. مرحله اول واکنش آب و پروپیلن اکساید است که محصول مخلوطی از مونو پروپیلن گلیکول (Monopropylene Glycol (MPG و دی پروپیلن گلیکول است. مرحله دوم تقطیر و جداسازی این دو محصول از مخلوط است.